Forum Sremske Mitrovice
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


zabava,odmor,ogovaranje,kritike,pohvale...sve sto pozelite... :)
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 FM Tutorijali: Taktike malih menadzera

Ići dole 
AutorPoruka
kulermaster
smcity master
smcity master
kulermaster


Muški Broj poruka : 397
Godina : 35
From : under the sea
Datum upisa : 21.01.2007

FM Tutorijali: Taktike malih menadzera Empty
PočaljiNaslov: FM Tutorijali: Taktike malih menadzera   FM Tutorijali: Taktike malih menadzera EmptyUto Jun 12, 2007 1:35 pm

Evo vam jedna taktika koju je postavio chlan fm-serbia sajta donvito.
Ovako izgleda

Taktike malih menadzera

Na ovom FM-u a ni u proslom nije vazno kakve igrace imas vec kako su se oni uklopili u zamisli koje im je njihov manager zamislio(u ovom slucaju to sam ja). Ne mora ekipa imati sve prvoklasne igrace koji ne uspevaju da iz sebe izvuku njbolje sto je moguce. Koliko ce koj igrac igrati dobro zavisi od toga kako se prolagodio na taktiku koju mu je postavio menager(opet ja).

Ovu taktiku koristim kada vodim timove srednjeg kvaliteta(Everton,Mallorca,Palermo,…),ili kvlalitetne timove(ManUtd,Juve,Barcelona...)

FM Tutorijali: Taktike malih menadzera 41221eg4

Da bi ova taktika bila uspesna potrebno je imati poseban tip igraca. Npr. ja uvek gledam da imam mnogo jaku sredinu tako da pre kupujem dobrog srednjaka nego napadaca. Najvaznija pozicija u tim je DMC.. Ali da krenem od pocetka a to je GK.
Golmani moraju kao i u svakoj taktici da brane svoj gol taako da je pozeljno imati pouzdanog golmana na golu koji ima mali eccentricty i uvek konstantnu formu. Golmane koje ja dovodim u timove koje vodim su pored ovih skupljih(Buffon,Casillas,Valdes,..) su i golmani male cene ali velikog kvaliteta kao Kasper Schmeichel(Man City), Vincent Enyeama(Bnei Yehuda Tel-Aviv) i za neke manje klubove moze da prodje i Disljenkovic(Metalugr D).

DL/DR- od njih se ocekuje da zaustavljaju napade po bokovima i da prave kontru. Da bi to izveli kako treba trebaju imati dober ocene za tackling, marking,pace acceleration i crossing. Igraci koje preporucujem Baines(Wigan),Vaden Borre(Andelrecht), Zaccardo(Palermo), Pisano (Palermo), Chiellini(Juventus) Dani Alves(Sevillia) i Iraola(Athletic Club).
Player Instuctions za DL/DR su -

FM Tutorijali: Taktike malih menadzera Drdlyd9

Obratiti paznju na Cross from-Deep znacu da daju lopte sa svog dela terena ili malo ispred a da ciljaju igrace na prvoj stativi(Cross aim-Near post). I da cesto daju trough balls tj. kanale.

DC- Ovo su takodje igraciu koji su veoma vazni u svakomn timu. Moraju imati dobre ocene za tackling,marking,desicions, streight, concentration,positionig. Ja za moje DC igrace gledam i da imaju dobar teamwork. Oni ne treaju da imaju mnogo idela u napadckim akcijama ali se od njih ocekuju da kad je korner za njkihovu ekipu budu u protivnickom sesnestercu. Znaci Header i Juming se podrazumeva. Igraci koji su dobi na ovoj poziciji. Barzagli(Palermo) Tal Ben-Haim(Bolton) S.Taylor(Newcastle)Robert Kovac(Juve) Vedran Corluka (Dinamo),Cezar Azro(Villarreal),…
Player Instuctions
FM Tutorijali: Taktike malih menadzera Dcgv2

DMC- Najvaznija pozicija u timu. On povezuje sve ceo tim u jednu celinu. Od te pozicije i igraca koji igra na toj poziciji zavisi kako ce igrati taj tim. Igrac na toj poziciji mora da ima dobar passing,tackling,decisions, i determination sto znaci da se od njega ocekuje da kvari napade protivniku i deli lopte krilim akoja prosledjuju do napadaca itd. U mom timu su igraci na toj pozicij obicno kapiteni. Dobri igraci na toj poziciji su Senna(Villarreal), Matteo Paro(Juventus) Gattuso,Pirlo, Joey Barton(Man City), Sunny(Ejido), Lucas(Gremio),….
Player Instuctions

FM Tutorijali: Taktike malih menadzera Dmcwo3

MC- Dva igraca koja moraju biti dobro uigrana i ne smeju se mnogo menjati ili stalno probati neke druge. Na ovoj poziciji znacajne ocene su passing,creativity,pace,flair,first touch i ako zele da pomazu napadacima finishing i compsure,
Od njih se ocekuje da budu kreativna strana tima znaci i dribling i tehnika moraju biti dobri. Nije na odmet i dobar long shot. Dobri igraci su Van der Vart,Diego(Werder) Tomas Hitzlsperger(Stuttrgart) Conor Clifford(Chelsea) Hugo Viana (Valencia) De La Red( Real Madrid)
Player Instuctions

FM Tutorijali: Taktike malih menadzera Mcrr9

AMR/AML- ne moraju ucesvovati mnogo u defazivnim zadacima ali moraju da brzo iznesu loptu i da daju dobar pas ili centarsut. Znaci pace,acceleration,passing,crossing,i creativity. Dobri igraci Nani,Quaresma,Modric,Mauro Esposito,El Hadi Diouf, Montolivio,….
Player Instuctions

FM Tutorijali: Taktike malih menadzera Amramlhn9

Znaci mentality- Attacking i creative freedom Much.
Cross from-Byline znaci da daju centarsuteve od aut linije blizu sesnesterca i da gadjaju blizu stativu.

I stigosmo do pozicije SC. Da bi napadac bio uspesan u voj taktici u kojoj ima mnogo centarsuteva i paseva mora da ima dobar heading, jumping ,finishing,composure. A drugi tip napadaca koji odgovara ovoj taktici je onaj koji se manje oslanja na skok igru nego vise na trcajne. Za tu vrstu napada treba da budu dobre ocene za acceleration,pace, finishing,composure.Dobri napadaci su Cisse, Anelka,Bojan(Barcelona), Genero Zeefuik(Psv), Omar Andrade(La Pena), Kwabena Agouda( St.Gallen), Hamdi Salihi(KF Tirana),….
Player Instuctions


FM Tutorijali: Taktike malih menadzera Scam0

I na kraju, nikad ne menjajte postavu mnogo cak i kad igrate protiv mnogo slabih timova. Odbrana se ne dira skoro nikad sem jedino kad je igrac izmoren ili povredjen. I evo jos i Team Instuctions


FM Tutorijali: Taktike malih menadzera Teamrn0

Znaci odbrambeni igraci ne izlecu mnogo, skoro nikad ne trosim vreme, razvlacim igru i tackling uvek Hard,

Nadam se da sam bio od pomoci.

www.fm-serbia.net
Nazad na vrh Ići dole
https://smcity.mam9.com
 
FM Tutorijali: Taktike malih menadzera
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» FM Tutorijali: Team Talks
» FM Tutorijali: Work Permit

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum Sremske Mitrovice :: #smcity [ DownTown ] :: #smcity Gaming World :: Football Manager-
Skoči na: