Forum Sremske Mitrovice
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


zabava,odmor,ogovaranje,kritike,pohvale...sve sto pozelite... :)
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Narodnjaci? :>

Ići dole 
+8
trilijan
Anyahi
kulermaster
Rasic
StvarnoNeVrediSaSeljacima
Persephona
shenovac
FuckinPrecious
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
UbogaPro
Gost




Narodnjaci? :> - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodnjaci? :>   Narodnjaci? :> - Page 2 EmptySre Jan 24, 2007 5:33 am

evo kako ja volem narodnjake : http://www.last.fm/user/UbogaProtuva/
neam nishta protiv njih, nek` ih slusha ko `oce, i ko voli.. ja ih ne podnosim i nemoram da ih podnosim, tako da mi je lepo i bez njih Wink
Nazad na vrh Ići dole
kulermaster
smcity master
smcity master
kulermaster


Muški Broj poruka : 397
Godina : 35
From : under the sea
Datum upisa : 21.01.2007

Narodnjaci? :> - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodnjaci? :>   Narodnjaci? :> - Page 2 EmptySre Jan 24, 2007 3:39 pm

hhaha Madona #42
Nazad na vrh Ići dole
https://smcity.mam9.com
Persephona
veliki smcity chater
veliki smcity chater
Persephona


Ženski Broj poruka : 670
Godina : 34
From : Had
Datum upisa : 21.01.2007

Narodnjaci? :> - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodnjaci? :>   Narodnjaci? :> - Page 2 EmptySre Jan 24, 2007 4:48 pm

ne podnosim narodnjake.....niti cu ih podnositi ikad..... tako da vise nemam komentara na ovu temu Wink
Nazad na vrh Ići dole
dejvi(:
Gost




Narodnjaci? :> - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodnjaci? :>   Narodnjaci? :> - Page 2 EmptySre Jan 24, 2007 5:04 pm

hahahahhahahahahahhahahahahhahahahahahhahaha
hahhahahahhahahahahahahhahahahahhahahahahahh
hahahhahahahahahahahhahahahahahhahahahahahha
hahahhahahahahhahahahahahahahhahahahahhahahh
hahahhahahahahhahahahahhahahahahahhahahahhah
Nazad na vrh Ići dole
dark_g6t
Gost




Narodnjaci? :> - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodnjaci? :>   Narodnjaci? :> - Page 2 EmptySre Jan 24, 2007 8:40 pm

mrzim njihovo oblachenje............mrziiim njihovo zapevanje.......mrziiiiiim 'txtove'..........mrziiiiiiiiiiiiiiiiiim seq,tzetzu,karAleushu,viki,stoju,kitu,.......i sve ostale koje ne znam.........MRZIM gram show mozga.............mrziiiiiiim igranje..................mrzim SVE U VEZI NJIH Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Cool Cool Cool
Nazad na vrh Ići dole
StvarnoNeVrediSaSeljacima
hejter
hejter
StvarnoNeVrediSaSeljacima


Muški Broj poruka : 503
Godina : 35
Datum upisa : 22.01.2007

Narodnjaci? :> - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodnjaci? :>   Narodnjaci? :> - Page 2 EmptySre Jan 24, 2007 11:52 pm

auu..
ti bash imash ispunjen zhivot
Nazad na vrh Ići dole
FuckinPrecious
Administrator
Administrator
FuckinPrecious


Ženski Broj poruka : 1133
Godina : 36
Datum upisa : 21.01.2007

Narodnjaci? :> - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodnjaci? :>   Narodnjaci? :> - Page 2 EmptyČet Jan 25, 2007 12:33 am

dark_g6thic_d6ll_6 ::
...kitu...
chudi me da owo niko nije skontao i nije bilo prozivki.... lol!
Nazad na vrh Ići dole
Persephona
veliki smcity chater
veliki smcity chater
Persephona


Ženski Broj poruka : 670
Godina : 34
From : Had
Datum upisa : 21.01.2007

Narodnjaci? :> - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodnjaci? :>   Narodnjaci? :> - Page 2 EmptyČet Jan 25, 2007 6:27 pm

bice..... devojka se uzivela previse..... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Marko
Gost




Narodnjaci? :> - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodnjaci? :>   Narodnjaci? :> - Page 2 EmptyČet Jan 25, 2007 8:40 pm

kontam da ne daje cke onom nemanji nikako, ali jbg...juuu sad smo vec u offtopicu Narodnjaci? :> - Page 2 Icon_igi
Nazad na vrh Ići dole
dark_g6t
Gost




Narodnjaci? :> - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodnjaci? :>   Narodnjaci? :> - Page 2 EmptyPet Jan 26, 2007 12:51 am

Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral
Nazad na vrh Ići dole
UbogaPro
Gost




Narodnjaci? :> - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodnjaci? :>   Narodnjaci? :> - Page 2 EmptyPet Jan 26, 2007 3:37 am

Uprava ::
hhaha Madona #42

ju.. to sam sad i ja skontao lol!
Nazad na vrh Ići dole
StvarnoNeVrediSaSeljacima
hejter
hejter
StvarnoNeVrediSaSeljacima


Muški Broj poruka : 503
Godina : 35
Datum upisa : 22.01.2007

Narodnjaci? :> - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodnjaci? :>   Narodnjaci? :> - Page 2 EmptyPet Jan 26, 2007 3:39 am

barem priznaj brate.
bye bye miss american pie..
Nazad na vrh Ići dole
UbogaPro
Gost




Narodnjaci? :> - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodnjaci? :>   Narodnjaci? :> - Page 2 EmptyPet Jan 26, 2007 3:45 am

brate shta qrac da priznam kad nemam nishta slichno na kompu ? Neutral
Nazad na vrh Ići dole
StvarnoNeVrediSaSeljacima
hejter
hejter
StvarnoNeVrediSaSeljacima


Muški Broj poruka : 503
Godina : 35
Datum upisa : 22.01.2007

Narodnjaci? :> - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodnjaci? :>   Narodnjaci? :> - Page 2 EmptyPet Jan 26, 2007 3:47 am

a-ha!
nema nishta loshe u tome ako zhelish da se bucash u kakanu..
Nazad na vrh Ići dole
UbogaPro
Gost




Narodnjaci? :> - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodnjaci? :>   Narodnjaci? :> - Page 2 EmptyPet Jan 26, 2007 3:55 am

ma da.. btw, u offtopic-u smo.. gde smo ono stali.. a da, narodnjaci ftw!! Razz
Nazad na vrh Ići dole
Marko
Gost




Narodnjaci? :> - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodnjaci? :>   Narodnjaci? :> - Page 2 EmptyPet Jan 26, 2007 11:11 am

dark_g6thic_d6ll_6 ::
Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral

Neutral
Nazad na vrh Ići dole
LeViAtHaNa
veliki smcity chater
veliki smcity chater
LeViAtHaNa


Ženski Broj poruka : 755
Godina : 35
From : .::Duboko u planinama::.
Datum upisa : 21.01.2007

Narodnjaci? :> - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodnjaci? :>   Narodnjaci? :> - Page 2 EmptyPet Jan 26, 2007 11:25 pm

Pa narodnjaci su ok,celo drustvo mi je u tom fazonu....Ne vezujem se ja bas za jedan pravac pa ne pustam....slusam sta mi se svidja,sto ima dobar zvuk i to je to...
Nazad na vrh Ići dole
bombonitza_
smcity user
smcity user



Ženski Broj poruka : 91
Godina : 33
Datum upisa : 25.01.2007

Narodnjaci? :> - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodnjaci? :>   Narodnjaci? :> - Page 2 EmptyČet Feb 01, 2007 10:07 am

Mogla sam znati unapred
ko bi postawio owu temu Very Happy
c...c...c... Very Happy

Narodnjake mogu da slusham
samo kad se napijem Very Happy
I ponekad neke pesme koje
mi se slushajno swide Very Happy
Kao npr. Godina Nova Very Happy
kekeekkekeke Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Mladen_
Gost




Narodnjaci? :> - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodnjaci? :>   Narodnjaci? :> - Page 2 EmptyNed Mar 25, 2007 3:09 am

Eee malo sam zakasnio i mrzi me da citam sta ste sve kenjali..
Samo da dodam..Sinan Sakic..
Nazad na vrh Ići dole
LeViAtHaNa
veliki smcity chater
veliki smcity chater
LeViAtHaNa


Ženski Broj poruka : 755
Godina : 35
From : .::Duboko u planinama::.
Datum upisa : 21.01.2007

Narodnjaci? :> - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodnjaci? :>   Narodnjaci? :> - Page 2 EmptyNed Mar 25, 2007 3:21 am

zaboravio si Ljubu Alicica Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mladen_
Gost




Narodnjaci? :> - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodnjaci? :>   Narodnjaci? :> - Page 2 EmptyNed Mar 25, 2007 9:13 pm

Ma Sinan Sakic,ostali su kese..
Nazad na vrh Ići dole
LeViAtHaNa
veliki smcity chater
veliki smcity chater
LeViAtHaNa


Ženski Broj poruka : 755
Godina : 35
From : .::Duboko u planinama::.
Datum upisa : 21.01.2007

Narodnjaci? :> - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodnjaci? :>   Narodnjaci? :> - Page 2 EmptyNed Mar 25, 2007 9:21 pm

Pogledaj na zafrkancijama onaj video klip sinan_of_down Smile
Nazad na vrh Ići dole
pavle
Gost




Narodnjaci? :> - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Turbo-folk je popularniji u Hrvatskoj nego u Srbiji!!!   Narodnjaci? :> - Page 2 EmptyPon Mar 26, 2007 12:34 am

Jao... narodnjašine... moja omiljena tema...
Da se sporazumijemo - ima puno toga što ljudi klasificiraju kao narodnjak a to uopće nije - bosanske sevdalinke, makedonske narodne pjesme, romski melos... ne, to nisu narodnjaci. Ni narodne pjesme koje je pjevao Cune, nisu narodnjaci. A niti Tozovac niti Zdravković nisu narodnjaci. To su boemske pjesme iz Skadarlije.
Jao prije godinu dana sam bio u BGD s kolegama iz svih krajeva bivše Yuge pa smo se obreli na Skadarliji - tamo sam platio Cigi da svima svira "Svilen konac"....
Narodnjaci iliti turbo folk nastao je krajem osamdesetih a vjerovali ili ne prvi zvuk turbo folka u punom smislu te riječi bila je Lepa Brena! Naime, njezina pjesma "Mile voli disko" bilo je zloguko proročanstvo o tome što nam se sprema... Upravo ona tu kaže - oće Mile, neću ja svako svoje želje zna, sad za ljubav malo mira harmonika disko svira, harmonika disko svira.... i tada je krenulo. Njezin album "Hajde da se volimo" bio je početak turbo folka - Onaj ritam u pjesmi Sanjam....
Kasnije je došlo - Dragana, Ceca, Jami... pa onda ludnica za Darom Bubamarom i njezinom pjesmom Košava sa Dunava iz ljeta 1993...
Rambo Amadeus je dao točnu definiciju Turbo folka i iu njegovoj pjesmi Turbo Folk točno odredio što je to turbo folk. Prema Rambu, turbo folk nije samo određeni tip muzike/glazbe. To je sustav vrijednosti koji je zacarovao zemljama bivše Jugoslavije u ratnom/poratnom/tranzicijskom vremenu. Turbo folk je u biti soundtrack tranzicije. Soundtrack rata, sankcija, nacionalizma i šovinizma, poslijeratnog bogaćenja primitivaca, kriminalaca, podzemlja, ganova, klanova. Turbo folk su ćelave tabadzije, sponzoruše, šverceri, hiperinflacija, kriminalci svih mogućih oblika, kvarna država koja boli mafijaše i da ne nabrajam.
I u konačnici, turbo folk je pokorio Hrvatsku. Vjerovali ili ne, ali turbo folk je glavna muzika ekipe od 13 do 25 godina u Hrvatskoj. I ne govorimo samo o provinciji (Vinkovci, Našice, Sisak, Petrinja, Koprivnica, Đurmanec, Duga Resa, Slunj, Ogulin, Sinj, Trilj, Metković i dr.) mada je turbo folk najprije tamo zacarovao nego i veliki gradovi - Split, Osijek, Rijeka i na kraju -Zagreb! Turbo folk je ušao u sam centar Zagreba, to nije samo muzika predgrađa (Sesvete, Gorica, Zelina...) Turbo folk se čuje i u najvećoj zagrebačkoj diskoteci a čuje se i u zabačenim Gornjim Pripizdinama i Donjim Jebačama.
Da sam doktorand sociologije definitivno bih napravio doktorat na temu turbo folka, to je jako zaminljivo područje istraživanja.
Turbo-folk se u Hrvatskoj najprije slušao potajice. U doba rata obično se govorilo da turbo-folk slušaju Srbi i Muslimani. No nije bilo tako, ali turbo folk se slušao potajice i oni koji su ga i htjeli slušati nisu ga slušali jer su se bojali političkih posljedica i nazivali su turbo-folk "ćirilicom".
A onda se dogodilo nešto što je turbo folk uvelo u Hrvatsku na mala vrata. Dogodila se "Oluja". Vojnici koji su prošli SAO Krajinom uzimali su mnogo toga za suvenire a pogotovo su temeljito razgrabili sve moguće CD-je i kazete koje su našli. To je sve uglavnom bio turbo-folk. I svi ti nosači zvukova su završili u kućama hrvatskih vojnika... njihova mala djeca su se tak rodila ili su imala 5-7 godina...
Kako je prošao rat turbo-folk se negdje 1997 mogao čuti uglavnom u područjima gdje je bilo puno bosanaca i hercegovaca. Svaki grad u Hrvatskoj ima svoju Malu Bosnu. Zagreb ima svoju Malu Bosnu koja je puno veća od mitrovačke Male Bosne. Ovdje je zovu "Mala Derventa" al to ti dođe na isto....
Turbo folk se kasnije 1999 počeo puštati u privatnim malim bircevima.
A onda se dogodio prelomni trenutak. U Zagrebu se otvorio negdje krajem devedesetih jedan "klub" blizu psihijatrijske bolnice. Gazda ga je nazvao "Ludnica" s obzirom na poziciju. Isključivo turbo-folk iz BIH i Srbije. A pojavio se i domaći turbo-folkaš, Hrvat iz Banje Luke, DJ Krmak...
U Ludnicu su počeli ići nogometaši Dinama, njihovi treneri, predsjednici, pa su onda počeli dolaziti mafijaši, biznismeni, pa i političari. Cijene pića su bile visoke - ja tada kao student nisam imao para za takav provod, niti me je zanimao turbo folk. No, u tom klubu je bilo sve više i više mlađahnih jaaaako zgodnih cura koje su se muvale oko nogometaša i mafijaša. Tada smo uvezli još nešto iz Srbije - bila je to riječ "Sponzoruša". Zatrebala nam je jer svoju nismo imali, a riječ "sponzoruša" se savršeno uklopila u ono što su te cure bile - sponzoruše.
No, ne lezi vraže, tumor iz Ludnice je krenuo metastazirati po Zagrebu i okolnim mjestima - Pasha, Lampaši, Fontana, Nec, ima ih mali milijun...
Naronjaci su počeli ulaziti i u mondena mjesta za izlazak zagrebačke "zlatne" mladeži - Jarunsko jezero - Lake City je sada narodnjački klub.
Nekad ok mjesto za izlazak je bio klub Peti element prek puta Ciboninog tornja. Peti element je sada narodnjačko leglo.
No, da ne bi bilo zabune - najjače središte turbo-folka u Hrvatskoj nije Zagreb nego - Split. U Splitu su turbo-folkeri još jači nego u Zagrebu.
O čemu se naime radi?
Odvrtimo film unatrag - spomenio sam klince koji su imali 5-7 godina kada je završio rat... Ti cure i decki sada imaju 15-20 godina i najbrojnija je masa koja izlazi u grad i koja se provodi. Odrasli su na Magazinu i sličnim smećem, gutali su mnogo Thompsona i Škore a onda su se navukli na Cecu, Seku, Karleušu, Mileta Kitića, Acu Lukasa.... Očevi su im mrzili i Srbe i Muslimane (da se ne zavaravamo i ta ista djeca naučila su mrziti Srbe i Muslimane, mada i sama ne zanju zašto), a oni su preko noći prigrlili "ćirilicu". Da se sporazumijemo, Vaši vršnjaci u Hrvatskoj uopće ne znaju niti malo ćirilice, za njih je to ko kinesko pismo.
Turbo-folk je u Hrvatskoj sada mainsteram. No, turbo folka nema na radio stanicama, na TV kanalima nema turbo-folka. Ali to je glavna muzika teenagera.
Kako je moguće da su klinci odbacili i rock i pop i hip-hop i techno i prigrlili turbo-folk? Moguće je jer su odrasli u zemlji izvrnutog sustava vrijednosti. Moguće je jer im očevi nemaju posla a kriminalci se bogate. Đavo i dalje sere na gomilu. Moguće je jer oni žele imati sve kao i njihivi susjedi koji su se obogatili na švercu. Oni žele biti mafijaši, nogometaši, cure žele biti sponzoruše - tako se bolje živi. I naravno, prigrlit će sve što podsjeća na njih, pa tako i turbo folk.
Vi i SM ste imali turbo folk na svim stanicama (iznimka je bila Radio 100-tka iz Nova Sada ako se ne varam), na Pinku, Palmi, RTS-u. Bombardirani ste turbo-folkom. Vaši vršnjaci u Hrvatskoj nisu. No, upravo je to možda uspjeh turbo-folka. Bio je "zabranjeno voće". i to zabranjeno voće sada je najslađe....
Nazad na vrh Ići dole
pavle
Gost




Narodnjaci? :> - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: he...   Narodnjaci? :> - Page 2 EmptyPon Mar 26, 2007 12:41 am

Opet ja pišem novinske članke What a Face , ali što ćete - nadam se da su vam bar zanimljivi ti moji novinski članci... Narodnjaci? :> - Page 2 Icon_dru
Nazad na vrh Ići dole
Persephona
veliki smcity chater
veliki smcity chater
Persephona


Ženski Broj poruka : 670
Godina : 34
From : Had
Datum upisa : 21.01.2007

Narodnjaci? :> - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodnjaci? :>   Narodnjaci? :> - Page 2 EmptyPon Mar 26, 2007 12:44 am

nooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo Neutral
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Narodnjaci? :> - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodnjaci? :>   Narodnjaci? :> - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Narodnjaci? :>
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum Sremske Mitrovice :: #smcity [ Kultura ] :: Muzika-
Skoči na: