Forum Sremske Mitrovice
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


zabava,odmor,ogovaranje,kritike,pohvale...sve sto pozelite... :)
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 IKONA NewSchoolA, tj oldskula ali u novom svetu .. WTF

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
gruja
Gost




IKONA NewSchoolA, tj oldskula ali u novom svetu .. WTF Empty
PočaljiNaslov: IKONA NewSchoolA, tj oldskula ali u novom svetu .. WTF   IKONA NewSchoolA, tj oldskula ali u novom svetu .. WTF EmptyPet Mar 30, 2007 2:00 am

txt preuyet sa:
http://redunion.proboards102.com/index.cgi?board=blabla&action=display&thread=1157156479


IKONA NewSchoolA, tj oldskula ali u novom svetu .. WTF Nkor0



NEDJO KOSTIC FAN CLUB Online uskoro! Uclanite se! Pokazite svima ljubav prema Nedji! Majice i ostali fan-rekviziti uskoro!
---------------------------------------------------------------------------------

Lik Nedje Kostica poznajem preko 6 godina , jos od vremena kad nije bio TV lice i kad je pevao u "2 balege" i do sad sam od ocevidaca i njegovih savremenika uspeo da sklopim pricu ( legendu ) o ovom izuzetnom liku i pravoj novosadskoj ikoni....

Nedeljko Kostic Nedjo je rodjen pre oko 40 godina u okolini Drvara i jos kao mali pokazivao je veliki talenat i ljubav prema muzici i igri a u isto vreme veliku nezainteresovanost prema knjizi i ucenju. Perod mladosti i momcenja je nepoznat ali sam siguran da je pun raznih anegdota. Jos pre punoletstva, postao je glavni voditelj i neizostavni deo svih slavlja, rodjendana, priredbi, daca i pomena kao vrhunski "konferasije" svog kraja. Napori da probije svoje pesme i da se etablira kao jedno od vodecih imena na estradi BIH nisu uspeli a Nedjo je ostao samo lokalna zvezda. U to su dosle problematicne devedesete a nas junak je da bi pobegao iz ratom zahvacenih krajeva, komsiji ( inace hrvatu ) ukrao "Stojadina" i pobegao u Srbiju sa porodicom. Nastanivsi se u Veterniku. Jedno vreme koristio je prostorije "Panonija KOncerta" kao radnu i zivotnu bazu. Mnoge mlade, neafirmisane i uzasne novosadske bendove na ulazu u iznajlmljive prostorije za probe docekivao je Nedjov lik. Ne bas vedar, jer dolazak benda na probu znacio bi njegovo izmestanje iz zivotnog prostora a uz to i buka nije bila prijatna. Nedjo je radio ono sto je najbolje znao, skupljao umotvorine i pesme svog i ostalih brdovitih i pasivnih krajeva odrzavajuci prela koja su vremenom postala pravi dogadjaji sa pesmama i pricama. Brzo se proslavio i kao harmonikas, pevac i textopisac a iza sebe ima cak tri albuma ( na kaseti, naravno! ). Negde u periodu od 1998 do 2002, Nedjo je pevao u popularnoj kafani "2 balege" sa ekipom muzicara koju su zvali "beneton band" ( to im nije bio zvanican naziv ) jer je grupa obuhvlatala madjara, albanca, rusina, nemca, srbina i crnogorca...Anegdote iz tog perioda sam zapisivao licno slusajuci ih od konobara te eminentne kafane a izmedju ostalog i pricu kako je Nedjo otisao na Kosovo da brani Srbiju i vratio se sutradan.....
Emisija "Duga Show" je Nedju izbacila u orbitu slave i nacinila od njega "brand name" lika, Svakog utorka u ( manje vise ) 9 sati, Nedjo uveseljava prakticno visemilionski auditorijum ( "Duga" se vidi u okolini NS i cak jednom delu BG) i promovise najnovije hitove i zvezde bosansko - krajiskog a od skora i kosovskog melosa. Ipak, uprkos nesumnjivoj slavi i uspehu Nedjo je ostao covek iz naroda koji je spreman uvek da se javi i mahne svima koji ga na ulici prepoznaju ( Video sam ga na semaforu i covek mi je mahnuo!).

"Sve vas voli i ljubi, vas, samo vas, Nedeljko Nedjo Kostic.....U zdravlju se gledali... Dobro vi nama dosli. Veliki pozdrav vama i vasoj porodici.....!!! "

Selected Discography:
-Nije lako Srbin biti MC (Incl. "Ne diraj Srbiju")
-Osveti me, sine MC (incl. "Pobedicemo mi")


+ gruja: Ako mu ovi likovi ne odrade fan klub,.. ja ga radim sigurno !!!
Nazad na vrh Ići dole
FuckinPrecious
Administrator
Administrator
FuckinPrecious


Ženski Broj poruka : 1133
Godina : 36
Datum upisa : 21.01.2007

IKONA NewSchoolA, tj oldskula ali u novom svetu .. WTF Empty
PočaljiNaslov: Re: IKONA NewSchoolA, tj oldskula ali u novom svetu .. WTF   IKONA NewSchoolA, tj oldskula ali u novom svetu .. WTF EmptyPet Mar 30, 2007 10:37 am

...moja drugarica je rekla da ce mi kupi majicu...Very Happy
a kad vidim taj album cover smuci mi se zivot...
Nazad na vrh Ići dole
ninja`st
Gost




IKONA NewSchoolA, tj oldskula ali u novom svetu .. WTF Empty
PočaljiNaslov: Re: IKONA NewSchoolA, tj oldskula ali u novom svetu .. WTF   IKONA NewSchoolA, tj oldskula ali u novom svetu .. WTF EmptyNed Apr 01, 2007 7:17 pm

:-D nedjo je kralj! Respekt za fan klub. Ja sam krenuo neshto ali nisam imao materijal.. :-D
Nazad na vrh Ići dole
Anyahi
veliki smcity chater
veliki smcity chater
Anyahi


Ženski Broj poruka : 705
Godina : 34
From : Over the hills and far away...
Datum upisa : 22.01.2007

IKONA NewSchoolA, tj oldskula ali u novom svetu .. WTF Empty
PočaljiNaslov: Re: IKONA NewSchoolA, tj oldskula ali u novom svetu .. WTF   IKONA NewSchoolA, tj oldskula ali u novom svetu .. WTF EmptyPet Apr 13, 2007 12:20 am

lol!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





IKONA NewSchoolA, tj oldskula ali u novom svetu .. WTF Empty
PočaljiNaslov: Re: IKONA NewSchoolA, tj oldskula ali u novom svetu .. WTF   IKONA NewSchoolA, tj oldskula ali u novom svetu .. WTF Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
IKONA NewSchoolA, tj oldskula ali u novom svetu .. WTF
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum Sremske Mitrovice :: #smcity [ Kultura ] :: Muzika-
Skoči na: